0
ثبت سفارش
تعداد
عنوان

اسیلوسکوپ ( انگلیسی Oscilloscope ) که در گذشته اسیلوگراف نیز نامیده می شده است. و با نام اسکوپ (Scope ) نیز در بین فعالان و بازاریان پهنه الکترونیک شناخته می شود. یا گاها به اختصار با حروف CRO (اسیلوسکوپ اشعه کاتدی) یا DSO نیز نمایش دیتا می شود. یک ابزار آزمایشگاه الکترونیک است که برای نمایش دگرگونی های ولتاژ سیگنال ها به شغل می رود که در اغلب کاربرد ها میزان ولتاژ سیگنال به صورت نموداری بر حسب دیتا می باشد. سیگنال های غیر الکترونیکی از جمله لرزش، صدا و یا شدت نور هم قابلیت این را دارند که به حالت الکترونیکی تبدیل شوند و بر روی اسیلوسکوپ نمایش داده شوند.

اسیلوسکوپ ها برای مشاهده دگرگونی ها سیگنال در موعد به پیشه برده می شوند که بیشتر به صورت گراف پیوستگی ای بر روی واحد های مشخص شده از عقیده مقیاس نمایش داده می شوند. از نوع شکل موج های سیگنال هایی که بر روی اسیلوسکوپ نمایش داده می شود می توان اطلاعاتی همانند حوزه، ارتفاع طول موج، بسامد، موعد بالارفتن و پایین آمدن موج و میزان اعوجاج امواج را مشاهده و محاسبه نمود که برای محاسبه این کمیت ها باید بر پای بست، واحد های مدرج روی صفحه و ضرایب سلکتور های اسیلوسکوپ اقدام نمایید.

اسیلوسکوپ های حافظه دار می توانند سیگنال های نمایش داده شده را ذخیره نمایند که به شما کمک می کند تا سیگنال هایی را که دارای فرکانس بالاتری هستند را با دقت بیشتری بررسی نمایید.

اسیلوسکوپ ها در مراکز علمی، پزشکی، مهندسی و صنایع ارتباطی و نظامی مورد استفاده قرار می گیرند. اکثرا اسیلوسکوپ های عادی و با کاربردهای عمومی برای تعمیر و رفع عیب دستگاه های الکترونیکی و در آزمایشگاه ها استفاده می شوند. اما اسیلوسکوپ های ویژه شدنی است برای بررسی سیستم سوختن خودرو یا نمایش تپش قلب ( الکتروکاردیوگرافی ) استفاده شوند.

قبل از اینکه الکترونیک دیجیتال فراگیر شود، اسیلوسکوپ ها از نمایشگر های CRT : Cathode Ray Tube برای نمایش سیگنال ها و آمپلی فایر های خطی برای پردازش سیگنال ها بهره‌گیری می نمودند. که CRO به این دست اسیلوسکوپ ها اشاره می نماید. این اسیلوسکوپ ها پس از رواج الکترونیک دیجیتال، جای خود را به اسیلوسکوپ های حافظه دیجیتال دادند. که دارای صفحه نمایش های LCD یا LED باریک و مبدل های آنالوگ به دیجیتال سریع و پردازنده سیگنال دیجیتال (DSP) هستند. به این خاطر آن که قیمت های اسیلوسکوپ های دیجیتال اکثرا گرانتر از نوع CRT است، اسیلوسکوپ های دیجیتالی نیز وجود دارند که برای ارزانتر شدن قیمت بدون نمایشگر درونی ارائه می شوند و این دستگاه ها که دیجیتایزر Digitiser نامیده می شوند. به یک رایانه متصل می شوند و سیگنال ها از طریق کامپیوتر پردازش و نمایش داده می شود.

اسیلوسکوپ ها کاربرد های مفصل ای در علم الکترونیک دارند و ابزاری زیاد کاربردی در رفع عیب و اندازه گیری اغلب مدارهای الکترونیکی علی الخصوص مدار های الکترونیکی با فرکانس کاری بالا هستند. از مهم ترین معیارهای یک اسیلوسکوپ می توان به فرکانس کاری اسکوپ و سرعت مثال برداری آن است که در هنگام خرید حتما باید به این پارامتر توجه ارائه کرد و اسیلوسکوپ ها از چند مگاهرتز الی چند گیگاهرتز هستی دارند که هرچه فرکانس بالاتر می رود کاربرد ها اندک تر و حرفه ای تر می شود. و قیمت اسیلوسکوپ نیز به شدت به این پارامتر وابستگی دارد و مایه شده تا محدوده بها اسیلوسکوپ ها از چند صد هزارتومان تا چند صد میلیون مفصل باشد.

جهت مشاهده قیمت اسیلوسکوپ های دیجیتال و خرید و بررسی مشخصات فنی انواع اسیلوسکوپ دیجیتال، لطفا محصولات زیر را بررسی فرمایید و یا طریق تلفن های درج شده در سایت باما در ارتباط باشید.
مرتب سازی بر اساس :
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
  • الفبا
  • محبوب ترین